top of page

2018

17.3. 2018

Kabaret nahatý Shakespeare, Teater Pero Stockholm

18.3. 2018

Pohádka O pračlovíčkovi, Skarpnäck

27.3. 2018

Výroční schůze STSF, Domeček, Villagatan 21, Stockholm

5.5. 2018

Prohlídka budoucího tunelového komplexu pod Stockholmem s výkladem

Jedinečná příležitost pro členy Spolku -  prohlídka budoucího tunelového komplexu pod Stockholmem s výkladem přímo od firem, které se na projektu podílí. Specialista od české firmy SUBTERRA ve funkci průvodce pro Spolek. Stavba, na které se podílí několik dalších českých firem, má být dle plánů dokončena v roce 2026.

10.5. 2018

Setkání Čechů a Slováků žijících ve Skandinávii v Kyrkekvarn

Každoroční setkání, organizované Svazem českých a slovenských spolků ve Švédsku (TSFR - Tjeckiska och Slovakiska Föreningarnas Riksförbund i Sverige)

3.6. 2018

Letní piknik ve Skarpnäck

Letní piknik Parkleken Skarpa by, Segelflygsgatan 30, Skarpnäck

6.9. 2018    Domeček

Beseda "Pojďte zavzpomínat" na rok 1968 po padesáti letech.

”Okupanti naši republiku v roce 1968 nenapadli, ale postkytli internacionální pomoc. A byli u nás dočasně umístěni. Vlastenci, kteří s okupací nesouhlasili, byli prohlášeni za protistátní živly, které rozvracejí socialismus. Jejich pronásledování se pak nazývalo kádrovou prací.” 
Ve volné diskusi vzpomínají a o své zážitky se dělí: Anna-Maria Asztély, Ivan Jonáš, Tomáš Danko, Ervín Chalupa, Jaroslav Pálenský, Alois Košnar.

13.10. 2018

Divadlo Ypsilon ve státním divadle v Nyköpingu

pro české a slovenské krajany jej pořádal Čestmír Řanda ml., herec, scénograf, producent.
Divadelní představení českého legendárního DIVADLA YPSILON -  poprvé ve Švédsku Divadlo Ypsilon. n Tak trochu nahlédnutí klíčovou dírkou do pánské šatny těchto ypsilonských herců. Úžasná a spontánní atmosféra, improvizační nápady, jedinečné propojení herců a diváků i trochu kolegiální škodolibosti.
Hráli, zpívali a improvizovali: MARTIN DEJDAR, JIŘÍ LÁBUS, Pavel Nový, Jan Jiráň, Martin Janouš a Petr Hojer.
Představení bylo v češtině.

19.10. 2018 v Domečku

Veselice k 100. výročí založení Československa 1918 - 2018.

Přednášku PhDr. Jiřiny Langhammerové z Prahy (přední česká etnoložka a emeritní vedoucí Národopisného muzea v Praze) o situaci při založení první republiky do dnešních dnů z hlediska národopisu (tradice, zvyky, kroje, muzika, zpěv aj.)
Vystoupení Petra Procházky  a držitele ceny Gratias agit Jana Poláška.

9.11. 2018 Teater Studio Lederman

Vystoupení Evy Emingerové za doprovodu švédské kapely Dankos swinging pack.

V pátek 9. listopadu 2018 uspořádal Švédsko-česko-slovenský spolek krásný jazzový koncert k příležitosti oslav 100 let založení Českolovenska v Teater Lederman ve Stockholmu. Vystoupila zpěvačka Eva Emingerová z Prahy za doprovodu švédské kapely Tomáše Danka.
Večer slavnostně zahájili předskedkyně STSF paní Jitka Vykopalová, a velvyslanec ČR ve Švédsku Jiří Šitler.
Dalšími významnými hosty byla velvyslankyně Slovenské republiky Martina Balunová, ředitelka kanceláře CzechTourism Lucie Vallin, ředitel kanceláře CzechTrade Vojtěch Halikar a zástupci několika dalších ambasád. 
Sál pro 150 návštěvníků byl vyprodán do posledního místa. O spokojenosti publika vypovídala i řada upřímných ústních i písemných gratulací.
Tímto bychom chtěli v první řadě poděkovat zpěvačce Evě Emingerové a hudební skupině Tomáše Danka ¨Dankos swinging pack¨ za skvělý hudební zážitek.
Dále patří velké poděkování i T. Dankovi za veškerou pomoc s organizací akce. V neposlední řadě patří poděkování předsedkyni i všem členům představenstva STSF za organizaci koncertu.

8.12. 2018

Mikulášská oslava s loutkovým divadlem "Písečtí loutkáři"

Tradiční zábavná Mikulášská oslava s loutkovým divadlem ”Písečtí loutkáři”, hudbou, zpěvem a malými kouzly pro děti všech věkových kategorií (v doprovodu dospělých).  Vyrábění ozdob, zdobení vánočního stromečku, zpívání koled a samozřejmě i "živý" Mikuláš, anděl a  čert. Čokoládové balíčky od Mikuláše pro děti.

10.12. 2018 v Domečku

Přednáška  EU Peaks

Za necelou tříměsíční cestu vystoupal cestovatel Jarda Zaoral na všech 27 vrcholů. Vyprávění o tom nejzajímavějším během své cesty doprovázel výběr z 26 823 fotek a krátký film.

2018: Životopis
bottom of page