top of page
     2020

21. - 24. května

Kyrkekvarn - 38.ročník

Minulý víkend se ve dnech 21.-24. května konal již 38.(!) ročník tradičního česko-slovenského srazu v Kyrkekvarn, nedaleko města Jönköping.

Jakožto všechno ostatní, i toto setkání bylo letos poznamenáno pandemií koronaviru. 

Z Česka za námi, jak tomu bývá každý rok, nemohla přijet předem avizovaná a vřele očekávaná Kapela starých časů, kterou si mnozí pamatují z dřívějška. Bohužel nemohli dorazit ani mnozí stálí účastníci, kteří do Kyrkekvarn jezdí každý rok. Ale i tak se nás sešlo okolo 40, a navíc s historicky nejvyšším počtem dětí.

Letos jsme se rozhodli oproti předešlým ročníkům upustit od předem připraveného programu a celé setkání jsme pojali spíše jako relaxační víkend v přírodě, který si každý užíval svým tempem. V areálu bylo k dispozici mnoho aktivit a jelikož se nám počasí vydařilo vskutku nádherně, tyto aktivity jsme využili opravdu naplno. Přes den mnozí vyrazili na projížďku na loďkách, na islandských ponících nebo na kratší cyklovýlety a procházky. Večer jsme se všichni sešli u ohně a o dobré jídlo a zpěv nebyla nikdy nouze.

Děkujeme Ladislavu Paschovi, který nám předvedl své umění s honáckým bičem, Ivaně Karolové za úžasné zákusky i Míle Drunecké za to, že připravila na sobotní dopoledne výtvarnou dílničku pro naše nejmenší účastníky 🙂
Velké poděkování si také zaslouží organizátoři Pavel Šochman a Hanna Mikolas za perfektně zorganizovaný sraz.

Závěrem bych ráda poděkovala také všem účastníkům za skvělou atmosféru. Věřím, že se už všichni těšíme na další ročník, na který již doufejme budou moct dorazit všichni, kteří na akci rádi jezdí už dlouhé roky, a také ti, kteří přijeli, nebo teprve přijedou poprvé.

Za STSF,
Eliška

Odkaz na FB stránku spolku STSF    https://www.facebook.com/235312683499684/posts/1114785068885770/

28. srpna 2020

Piknik

Rålambshovsparken, Stockholm

2. září 2020

Joga s Clarou

Humlegården, Stocholm 

26. září 2020

Promítání filmu Ostře sledované vlaky v Bio Zita 

bottom of page